Announcing VMware vRealize Network Insight 5.2

Merhaba VMware vRealize Network Insight 5.2 bu gün itibari ile duyuruldu.Kısaca yeni özelliklere değinmek gerekirse,


VRealize Network Insight ın bu sürümü, VMware müşterileri için sanal ve fiziksel BT altyapıları için uçtan uca ağ görünürlüğü ve analiz platformu olarak yeni özellikler sunmaktadır. VMware NSX, VMware SD-WAN, AWS de VMware Cloud, Amazon EC2, Microsoft Azure, VMware Enterprise PKS, Kubernetes ve Red Hat OpenShift yönetilen Container ortamları gibi altyapı genelinde görünürlük artık destekleniyor.


vRealize Network Insight 5.2, NSX üzerine kurulmuş olan VMware Sanal Bulut Ağı ile entegrasyonu daha da geliştirilerek NSX-T kullanıcıları için tasarlanan yeni kontrol panelleri sorun giderme ve izlemeyi daha da kolaylaştıracak. vRealize Network Insight, kullanıcılar için iş yüklerini buluta geçirirken uygulama bağımlılıklarını anlamalarını ve kapsamlı uçtan uca ağ görünürlüğünü görüntülemelerini sağlayan araç olacaktır.


Yeni Özellikler vRealize Network Insight 5.2 ve vRealize Network Insight Cloud


Flow Based Application Discovery


AWS Direct Connect için VMware Cloud Görünürlük Desteği


Yeni NSX-T 3.0 Panolar ve Etkinlikler


VMware SD-WAN İşletme Politikası Görünürlüğü ve Tünel Metrikleri ve Durumu


VRealize İşlemleri ve diğer ekosistem çözümleriyle entegrasyonlar


Flow Based Application Discovery için Makine Öğrenmesi


VMware platformundaki uygulamaları daha iyi anlamak ve keşfetmek için makine öğrenimi kullanarak applications discovered özelliği ile tespit edilen bir uygulama şubede yavaşlıyorsa veya çeşitli katmanları bozuluyorsa, bu sorunları çözmek için önlem almak için kullanıcılar uygulama sorunlarının nerede olduğunu ortaya çıkarmak için bu trafik analizini aktif olarak kullanacaklardır.Makine öğrenme algoritması, hangi VMlerin bir uygulamanın parçası olduğunu belirlemek için flow ve diğer çeşitli boyutlara bakacaktır. Bu özellik NSX yöneticileri için çok yararlı olacaktır, çünkü gruplamayı ve sınırları öğrendikten sonra uygulamaları daha iyi koruyabilir ve ağ açısından sorun giderebilirler.NSX-T 3.0 Sorun Giderme;


NSX-T 3.0 kullanıcıları, 35 ten fazla yeni event ve alert desteği ile daha iyi görünürlük için yeni NSX-T Host, Edge, ve Management Node dashboardları vardır. Yeni NSX-T dashboards flow, NAT istatistikleri, routes, latency, ve packet drops gibi önemli verileri ile bir uygulamanın LAN, WAN ve veri merkezinde harcanan gecikme süresini gösterecektir. Altyapı boyunca uygulama response times ve latency görülebilir.Daha fazla bilgi için Announcing VMware vRealize Network Insight 5.2 adresini ziyaret edebilirsiniz.


Faydalı olması Dileğiyle


İyi Çalışmalar.

Karışık Yazılar