post image

IBM QRadar Patch Update Nasıl yapılır

Merhaba,
Bu makalede IBM QRadar SIEM(Security Information and Event Management) yazılımı ile ilgili sürüm güncellemeleri nasıl yapıldığından bahsedeceğim.
Öncelikle Sürüm yükseltmeden önce mevcut sürümünüzü öğrenin. QRadar arayüzünden kullandığınız sürüme göre 7.2.xx sağ 7.3.xx sol  üst köşede bulunan menü yardımı ile about kısmından yada console üzerinden erişebilirsiniz.IBM Fix Central ‘dan yüklü versiyona göre sürüm güncellemeleri kontrol edilir.


Fixpack alanından kesinlikle “Relase Notes” ve “Upgrading QRadar” sayfalarını okumanızı tavsiye ederim. Paket ile ilgili iyileştirmeler Devamı.........

post image

Citrix Studio Mandatory Upgrade Loop problemi

Merhaba,


Bu makalede Citrix Studio Mandatory Upgrade Loop problemi çözümü ile ilgili adımlardan bahsedeceğim.Citrix Studio Login olduktan sonra karşınıza mandatory upgrade ile ilgili sadece start automatic site upgrade yapmanız gerektiğine dair bir uyarı alacaksınız ve sonucunda da aşağıda paylaştığım gibi hata mesajı ile karşılaşacaksınız, servislerinizde herhangibir kesinti olmasada tüm sitelarda studio erişeyemeyecek yönetimini sağlayamayacaksınız.

Citrix Management Studio HA yapıda çalışıyor ise yüklü olan bütün sitelar için servisler stop edilir daha sonra start edilerek register işlemleri manuel olarak gerçekleştiri Devamı.........