post image

VREALIZE NETWORK INSIGHT (VRNI) VERSION 5.0 UPDATE İŞLEMİ NASIL YAPILIR BOLUM-3

Merhaba 


Bu Makalede VMware vRealize Network Insight (vRNI) 4.1.1 versiyonundan  5.0 versiyonuna geçiş işlemlerini nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğim öncelikle web arayüzünden login olarak settings kısmında yer alan Install and Support menusunde yer alan software version altından update işlemine başlıyoruz.My vmware portalından indirdiğim upgrade bundle dosyasını upload ediyorum.Bundle upload işlemi tamamlandı,update available uyarı kısmına tıklayarak devam ediyoruz. Update işlemine başlamadan önce 60 ile 120 dakika arasında süreceği,öncesinde snapshot alınması gerektiğini ve tüm bu işlemler sırasında platform kısmına erişimin olmayacağı hakkında b Devamı.........

post image

VREALIZE NETWORK INSIGHT (VRNI) PROXY KURULUMU BOLUM-2

Merhaba,


Bu Makalede daha önce  paylaşmış olduğum VMware vRealize Network Insight (vRNI) 4.1.1 platform kurulumu sonrasında proxy kurulumu ile devam edeceğiz.


Proxy ovf template deploy ederek son adımda platform kurulumunda oluşturduğumuz shared secret keyi belirtilen bölüme yapıştırıyoruz.Belirleyeceğimiz SSH User Password ve CLI User Password dan sonra network configuration, IP adresi,Subnetmask ,Gateway, DNS  bilgisi ve son olarak domain bilgilerini girdikten sonra Save Configuration kısmında "Y" harfine basarak , bilgilerimizi kaydediyoruz.Ortamda Web Proxy olmadığından ve Telemetry Müşteri Deneyimini Geliştirme Programının bir parçası olarak kullanım istatistiklerini Vmware e göndermek istemediğimden "n" ile devam ediyorum.


Devamı.........

post image

vRealize Network Insight (vRNI) Platform Kurulumu Bolum-1

Merhaba,


Bu Makalede VMware vRealize Network Insight (vRNI) 4.1.1 platform ve proxy kurulum adımları ile 5.0 versiyon update işlemleri nasıl yapılacağı hakkında 3 bölümden oluşan yazı dizisinin ilk bölümü ile vRealize Network Insight (vRNI) nedir ve platform kurulumu hakkında bilgiler vereceğim.


Öncelikle VMware Ortamınızda Distrubuted Switch (Dswitch) yapısı gerekmektedir. VMware vRealize Network Insight (vRNI), yazılımı hem fiziksel hem sanal network ortamı aralarındaki trafik ve performans bilgilerini noktadan noktaya trafik analizi yapar.Bu ürün yardımıyla, sanal ve fiziksel ağlarda görünürlük ve analizlerle ağ performansını ve kullanılabilirliğini optimize edebilirsiniz.Ağınız üzerindeki dar boğazları görüntüleyerek performans sorunlarınızı hızlı bir şekilde ortadan kaldırır,mevcut network altyapı yatırımları için ciddi anlamda ka Devamı.........

post image

IBM QRadar Patch Update Nasıl yapılır

Merhaba,
Bu makalede IBM QRadar SIEM(Security Information and Event Management) yazılımı ile ilgili sürüm güncellemeleri nasıl yapıldığından bahsedeceğim.
Öncelikle Sürüm yükseltmeden önce mevcut sürümünüzü öğrenin. QRadar arayüzünden kullandığınız sürüme göre 7.2.xx sağ 7.3.xx sol  üst köşede bulunan menü yardımı ile about kısmından yada console üzerinden erişebilirsiniz.IBM Fix Central ‘dan yüklü versiyona göre sürüm güncellemeleri kontrol edilir.


Fixpack alanından kesinlikle “Relase Notes” ve “Upgrading QRadar” sayfalarını okumanızı tavsiye ederim. Paket ile ilgili iyileştirmeler neler ,QRadar yükseltmesi nasıl yapılabileceği Relase Notes altında bulacaksınız. Upgrading QRadar Devamı.........

post image

Citrix Studio Mandatory Upgrade Loop problemi

Merhaba,


Bu makalede Citrix Studio Mandatory Upgrade Loop problemi çözümü ile ilgili adımlardan bahsedeceğim.Citrix Studio Login olduktan sonra karşınıza mandatory upgrade ile ilgili sadece start automatic site upgrade yapmanız gerektiğine dair bir uyarı alacaksınız ve sonucunda da aşağıda paylaştığım gibi hata mesajı ile karşılaşacaksınız, servislerinizde herhangibir kesinti olmasada tüm sitelarda studio erişeyemeyecek yönetimini sağlayamayacaksınız.

Citrix Management Studio HA yapıda çalışıyor ise yüklü olan bütün sitelar için servisler stop edilir daha sonra start edilerek register işlemleri manuel olarak gerçekleştirilir. Studio çıkış yapılır ,windows powershell Administ Devamı.........