post image

VREALIZE NETWORK INSIGHT (VRNI) PROXY KURULUMU BOLUM-2

Merhaba,


Bu Makalede daha önce  paylaşmış olduğum VMware vRealize Network Insight (vRNI) 4.1.1 platform kurulumu sonrasında proxy kurulumu ile devam edeceğiz.


Proxy ovf template deploy ederek son adımda platform kurulumunda oluşturduğumuz shared secret keyi belirtilen bölüme yapıştırıyoruz.



Belirleyeceğimiz SSH User Password ve CLI User Password dan sonra network configuration, IP adresi,Subnetmask ,Gateway, DNS  bilgisi ve son olarak domain bilgilerini girdikten sonra Save Configuration kısmında "Y" harfine basarak , bilgilerimizi kaydediyoruz.



Ortamda Web Proxy olmadığından ve Telemetry Müşteri Deneyimini Geliştirme Programının bir parçası olarak kullanım istatistiklerini Vmware e göndermek istemediğimden "n" ile devam ed Devamı.........

post image

vRealize Network Insight (vRNI) Platform Kurulumu Bolum-1

Merhaba,


Bu Makalede VMware vRealize Network Insight (vRNI) 4.1.1 platform ve proxy kurulum adımları ile 5.0 versiyon update işlemleri nasıl yapılacağı hakkında 3 bölümden oluşan yazı dizisinin ilk bölümü ile vRealize Network Insight (vRNI) nedir ve platform kurulumu hakkında bilgiler vereceğim.


Öncelikle VMware Ortamınızda Distrubuted Switch (Dswitch) yapısı gerekmektedir. VMware vRealize Network Insight (vRNI), yazılımı hem fiziksel hem sanal network ortamı aralarındaki trafik ve performans bilgilerini noktadan noktaya trafik analizi yapar.Bu ürün yardımıyla, sanal ve fiziksel ağlarda görünürlük ve analizlerle ağ performansını ve kullanılabilirliğini optimize edebilirsiniz.Ağınız üzerindeki dar boğazları görüntüleyerek performans sorunlarınızı hızlı bir şekilde ortadan kaldır Devamı.........

post image

IBM QRadar Patch Update Nasıl yapılır

Merhaba,
Bu makalede IBM QRadar SIEM(Security Information and Event Management) yazılımı ile ilgili sürüm güncellemeleri nasıl yapıldığından bahsedeceğim.
Öncelikle Sürüm yükseltmeden önce mevcut sürümünüzü öğrenin. QRadar arayüzünden kullandığınız sürüme göre 7.2.xx sağ 7.3.xx sol  üst köşede bulunan menü yardımı ile about kısmından yada console üzerinden erişebilirsiniz.



IBM Fix Central ‘dan yüklü versiyona göre sürüm güncellemeleri kontrol edilir.


Fixpack alanından kesinlikle “Relase Notes” ve “Upgrading QRadar” sayfalarını okumanızı tavsiye ederim. Paket ile ilgili iyileştirmeler Devamı.........

post image

Citrix Studio Mandatory Upgrade Loop problemi

Merhaba,


Bu makalede Citrix Studio Mandatory Upgrade Loop problemi çözümü ile ilgili adımlardan bahsedeceğim.Citrix Studio Login olduktan sonra karşınıza mandatory upgrade ile ilgili sadece start automatic site upgrade yapmanız gerektiğine dair bir uyarı alacaksınız ve sonucunda da aşağıda paylaştığım gibi hata mesajı ile karşılaşacaksınız, servislerinizde herhangibir kesinti olmasada tüm sitelarda studio erişeyemeyecek yönetimini sağlayamayacaksınız.





Citrix Management Studio HA yapıda çalışıyor ise yüklü olan bütün sitelar için servisler stop edilir daha sonra start edilerek register işlemleri manuel olarak gerçekleştiri Devamı.........